Kachlová kamna

Jen sálavé teplo zaručuje opravdu zdravé klima

 

 


Kachlová kamna
vydávají zdravé sálavé teplo

 

Jako pravá plně keramická
kachlová kamna doporučujeme:

 

logo BIOFIRE
www.biofire.cz

 

Základní informace

Kachlová kamna jsou již dlouhé roky považována za ideál útulnosti a hřejivý střed domu.

Potom, co bylo zjištěno, že teplo, šířené konvekcí, jako je např. z ústředního nebo elektrického topení, vysušuje sliznice a dokonce může vyvolat alergie a onemocnění, prožívají kachlová kamna svou renesanci.

Důvod je jasný, kachlová kamna totiž:

 • vydávají příjemné zdravé sálavé teplo,
 • šetří energii,
 • šetří životní prostředí ,
 • tvoří oblíbenou součást vybavení domu.

Zatímco radiátor nebo krb s kovovou vložkou uvádí teplý vzduch do pohybu a způsobují jeho víření, vydávají zděná kachlová kamna energii především jako infračervené záření, které dopadá na stěny, nábytek a přirozeně také na lidi v prostoru a přeměňuje se na teplo. Zahřívá se tedy pouze to, co skutečně teplo potřebuje.

Z toho vyplývá:

 • málo pohybu vzduchu,
 • vzduch bez prachu
 • optimální vlhkost vzduchu.

Přesto nutno říci, že nejsou kachlová kamna jako kachlová kamna. Aby se využily všechny přednosti kachlových kamen a krbů ze šamotu, je potřebné řádné naplánování stavby od odborníka se zohledněním všech faktorů v prostoru jejich budoucího umístění.

Originální kachlová kamna nemají žádnou kovovou vložku, jsou plně keramická. Skládají se z vysoce kvalitních žáruvzdorných materiálů – ze šamotu. Uvnitř jsou tvořena promyšleným systémem kouřových tahů, které jsou vypočítány specialisty. Tímto lze u kachlových kamen dosáhnout účinnosti až 80 – 90%.

Stavbu kachlových kamen je potřeba naplánovat

Velká hmota žáruvzdorného materiálu má samozřejmě také vysokou akumulační schopnost. To umožňuje, že už asi po 1 – 2 hodinách topení vydávají cca 12 hodin rovnoměrně příjemné sálavé teplo a teprve potom začínají pomalu chladnout.

 

Kvalita bydlení se stylem

Díky stoupajícím požadavkům na kvalitu bydlení a ochranu životního prostředí se dnes v bytových prostorách stále častěji setkáváme s kachlovými kamny. Důvodů je mnoho, když chceme jmenovat pouze některé z mnoha, tak kachlová kamna:

 • jsou akumulátory tepla,
 • udělají pokoj útulným a příjemným,
 • přináší do domu neopakovatelnou atmosféru,
 • jsou individuální řešení zdůrazňující osobnost majitele.

Kdo by neznal dny a především večery, kdy se sedí u teplého krbu a po celé vytopené místnosti je možné cítit přijemně sálající teplo. Plně keramická kachlová kamna navíc zajišťují, že vzduch v uzavřené místnosti nebude suchý a nebude tak pro člověka znamenat zdravotní zátěž a zhoršovat jeho zdravotní stav. Kachlová kamna jsou totiž přírodně čistá a tím přírodně zdravá. Díky nim si můžete dopřávat příjemné klima v prostoru plném tepla, které se co nejvíce bude podobat tomu přírodnímu.

 

graficky prvekgraficky prvekInternetové služby Ing. Radek Souček