Kachlová kamna

Jen sálavé teplo zaručuje opravdu zdravé klima

 

 


Kachlová kamna
mají vysokou
účinnost spalování

 

Jako pravá plně keramická
kachlová kamna doporučujeme:

 

logo BIOFIRE
www.biofire.cz

 

Krby ze šamotu aneb šamotové krby

Hlavní přínosy krbů ze šamotu

  • šetří peníze
  • udržují déle teplo
  • vytvářejí zdravé klima
  • šetří životní prostředí

Čím Vám krb ze šamotu ušetří peníze?

Žádná jiná investice není tak dekorativní, nedá obytnému prostoru takové nezaměnitelné vyzařování, nedá tolik pohody a uvolnění. Tohoto všeho si můžete s čistým svědomím dopřát, protože současně šetříte energii způsobem, který je zvláště přátelský k životnímu prostředí. Hlavní úspory vnikají vysokou účinností spalování, která dosahuje až 90%, a velkou schopností akumulovat teplo. Toto akumulované teplo se postupně uvolňuje do prostoru a i dlouho poté, co oheň již dohořel. Díky kombinaci těchto dvou základních vlastností můžete na provozu ušetřit až 50% provozních nákladů. A to vůbec nemluvíme o tom, že do šamotového krbu přikládáte maximálně 2x denně a díky vysoké účinnosti spalování nemusíte neustále vynášet popel. Tyto dvě položky se těžko oceňují, ale Ti z Vás, kdo zažili domácnost, kde se tyto činnosti neustále musí provádět, tak Ti jistě vysoce ocení, co to znamená být neustáleho přikládání a vynášení popela ušetřen.

 

Jak šamotový krb udrží déle teplo?

Základem této úžasné vlastnosti šamotových krbů je použitý materiál, resp. použité materiály. Základním materiálem je šamot. U opravdu kvalitně provedených krbů ze šamotu se dokonce využívá více druhů šamotu. Využívají se kombinace vlastností materiálu v závislosti na použití ve vnitřní či vnější části krbu. Šamot je díky své hustotě vynikajícím akumulačním médiem, které do sebe dokáže pojmou velké množství tepla a to poté dokáže dlouhou dobu postupně uvolňovat. Jenom díky této vlastnosti je možné snížit nutnost přikládání na minimální počet 1x - 2x za den při celodenním provozu.

 

obrázek

Zdravé klima díky přírodní technologii

Klíčem ke vytvoření zdravého klima Vaší domácnosti je způsob, jakým šamotový krb vysílá hřejivé teplo do prostoru. Teplo a pocit jakým vnímáte teplo jsou zásadně ovlivněny způsobem jeho vytváření. teplo krbů ze šamotu, resp. teplo jimi vydávané, je v podstatě stejné jako teplo vydávané sluncem. Jedná se o sálavé teplo. Rozdíly mezi jednotlivými druhy tepla a výhody sálavého tepla se dovíte v části Předávání tepla.

Jak šetří krby ze šamotu životní prostředí?

K šetření životního prostředí šamotové krby přispívají hned několika způsoby:

  • nízkou spotřebou topného materiálu
  • minimální produkcí popela
  • minimálním množstvím uvolňovaných emisemí, které jsou hluboko pod hodnotami současných norem

 

Ukázky pestrých možností provedení krbů ze šamotu

obrázek - krb-ze-samotu-v-klasickem-umisteni-ve-zdi_nahled.jpg obrázek - krb-ze-samotu-dominanta-domu_nahled.jpg
obrázek - krb-ze-samotu-s-pohodlnym-lezenim_nahled.jpg obrázek - krb-ze-samotu-bily-velka-prosklena-dvirka-na-vysku_nahled.jpg
obrázek - krb-ze-samotu-modry-velka-prosklena-dvirka-na-vysku_nahled.jpg obrázek - krb-ze-samotu-hnedy-velka-ovalna-prosklena-dvirka_nahled.jpg

 

graficky prvekgraficky prvekInternetové služby Ing. Radek Souček